
Istnieje kilka innych sposobów uzupełnienia niskotemperaturowej pętli gruntowej; jednym ze sposobów jest wykonanie dużych kolektorów słonecznych, na przykład poprzez umieszczenie rur z tworzyw sztucznych tuż pod dachem lub poprzez umieszczenie na dachu zwojów czarnych rur polietylenowych pod szkłem lub poprzez orurowanie asfaltu parkingu. Kolejnym rozwiązaniem jest zapewnienie prawidłowego dobrania kolektorów gruntowych, poprzez zapewnienie prawidłowego pomiaru właściwości cieplnych gruntu i przewodności cieplnej.
Anterm Białystok – naprawa klimatyzacji a pompa ciepła powietrza wywiewanego
- Pompa ciepła powietrza wywiewanego (pobiera ciepło z powietrza wywiewanego z budynku, wymaga wentylacji mechanicznej)
- Pompa ciepła powietrza wywiewanego (przenosi ciepło do powietrza nawiewanego)
- Pompa ciepła powietrza wywiewanego/wody (przenosi ciepło do obiegu grzewczego i zbiornika ciepłej wody użytkowej)• Wykorzystuje płynącą wodę jako źródło lub zlewozmywak do ogrzewania.
- Jednoprzebiegowy a recyrkulacja
- Jednoprzebiegowy – źródło wody to część wód lub strumień, a zużyta woda jest odrzucana w innej temperaturze bez dalszego wykorzystania.
Podczas chłodzenia, zamknięty obieg czynnika przenoszącego ciepło do centralnej chłodni kominowej lub agregatu chłodniczego (zazwyczaj w budynku lub w środowisku przemysłowym). W przypadku ogrzewania, zamknięty obieg czynnika grzewczego z kotłów centralnego ogrzewania wytwarzającego ciepło ze spalania lub innych źródeł.
Hybrydowe (lub dwuźródłowe) pompy ciepła: gdy temperatura powietrza na zewnątrz wynosi od 4 do 8 Celsjuszy, (40-50 Fahrenheit, w zależności od temperatury wody gruntowej) wykorzystują powietrze; gdy powietrze jest zimniejsze, wykorzystują źródło gruntu. Te systemy podwójnego źródła mogą również przechowywać ciepło letnie, przepuszczając wodę ze źródła gruntowego przez wymiennik powietrza lub przez wymiennik ciepła w budynku, nawet gdy pompa ciepła nie pracuje. Ma to podwójną zaletę: działa jako niski koszt eksploatacyjny chłodzenia powietrzem, a przy stosunkowo zastoju wód gruntowych podnosi temperaturę gruntu, co poprawia sprawność energetyczną systemu pomp ciepła o około 4% na każdy stopień wzrostu temperatury gruntu. Reklamujemy firmę Anterm Białystok – naprawa klimatyzacji.
Anterm Białystok – naprawa klimatyzacji a pompa ciepła źródła wody
Pompa ciepła powietrze/woda-bryna/woda jest hybrydową pompą ciepła, opracowaną w Rostocku w Niemczech, która wykorzystuje wyłącznie odnawialne źródła energii. W przeciwieństwie do innych systemów hybrydowych, które zazwyczaj łączą zarówno konwencjonalne, jak i odnawialne źródła energii, łączy on ciepło powietrzne i geotermalne w jedno kompaktowe urządzenie. Pompa ciepła powietrze/woda-bryna/woda posiada dwie parowniki – parownik powietrza zewnętrznego i parownik solanki – podłączone do cyklu pompy ciepła. Pozwala to na wykorzystanie najbardziej ekonomicznego źródła ciepła w aktualnych warunkach zewnętrznych (np. temperatura powietrza). Urządzenie automatycznie wybiera najbardziej efektywny tryb pracy – ogrzewanie powietrzne lub geotermalne, lub oba razem. Proces jest sterowany przez jednostkę sterującą, która przetwarza duże ilości danych dostarczanych przez skomplikowany system grzewczy.
Jednostka sterująca składa się z dwóch regulatorów, jednego do obiegu ciepła powietrza i drugiego do cyrkulacji geotermalnej, w jednym urządzeniu. Wszystkie komponenty komunikują się za pośrednictwem wspólnej magistrali, aby zapewnić ich interakcję w celu zwiększenia wydajności hybrydowego systemu grzewczego. Niemieckie Biuro Patentów i Znaków Towarowych w Monachium przyznało w 2008 roku patent na pompę ciepła powietrze/woda/woda pod nazwą „Pompa ciepła i metoda regulacji temperatury źródła ciepła na wlocie do pompy ciepła”. Ta hybrydowa pompa ciepła może być łączona z słonecznym systemem grzewczym lub z magazynem lodu. Prowadzi on handel i jest wprowadzany do obrotu pod nazwą ThermSelect. W Wielkiej Brytanii ThermSelect otrzymał w 2013 roku nagrodę Commercial Heating Product of the Year w konkursie HVR Awards for Excellence, organizowanym przez magazyn branżowy Heating and Ventilating Review.